Jak sobie radzić w przypadku utraty zęba?

gabinet dentystyczny

Cały czas słyszysz, że zęby masz na całe życie. Niniejsze sformułowanie trafia w samo sedno albowiem w przypadku utraty zęba kolejny nam zrazu nie urośnie (kwestia zrozumiała mam na myśli tutaj zęby trwałe). Alternatywa utracenia zęba stałego nie zależy bynajmniej od tego w jakim stopniu określony człowiek zabiega o własne zęby. Choćbyś wręcz szorowała zęby po kilka razy każdego dnia oraz co miesiąc jeździła do dentysty na konsultacje kontrolne, jednak i tak nie daje ci to całkowitej gwarancji wybawienia od niebezpieczeństwa utraty zęba.

Pewnie wielokrotnie szerszą okazję na powstanie niedoborów w uzębieniu mają ludzie, którzy po prostu nie dbają o swoje zęby przyprawiając je do próchnicy lub kolejnych dolegliwości, które mogą napotykać zęby. Nie mniej wyjątkowo można stracić również kompletnie zdrowy ząb. Zwyczajnie wystarczy pewien traf, jak chociaż wypadek na skuterze lub upadnięcie na oblodzonym deptaku i problem nieunikniony. W takich okolicznościach dopuszczalne jest ukruszenie się lub poniekąd nawet złamanie zęba. Gdy uszczerbek nie jest ciężki to praktyczne jest odtworzenie brakującego odłamka zęba zwyczajowymi substancjami wypełniającymi. Skoro posiadamy mniej fartu i połamał się nam pełen ząb u nasady to o ile został wyłącznie korzeń zęba nie posiadamy wciąż nadto kolosalnych argumentów do zmartwień. Użytkując osadzony w szczęce korzeń dentysta może przytwierdzić protezę zęba na takim pozostałym fragmencie.

Wiele słabiej bywa kiedy stomatolog oznajmi, że dodatkowo korzeń musi być wyrwany. Natenczas będziemy musieli męczyć się z protezą zęba, jaka jest relatywnie uciążliwa oraz żenująca szczególnie jeżeli często przebywamy w towarzystwie innych ludzi. Osoby, jakie potrzebują wykluczyć tę dolegliwość powinny rozpatrzyć założenie implantu stomatologicznego, jaki jest po prostu śrubą wkręcaną wprost w kość szczęki. Jest ona wówczas na trwałe zarośnięta poprzez tkankę kostną. Na podwalinie implantu montuje się protezę zęba, która utrzymuje się mocno i porządnie. Implanty stosują ponadto ludzie z nieładnym uzębieniem bowiem można w podobny sposób zyskać doskonałe zęby (jakie wszelako są protezami).

Strata zęba jest niesamowicie poważnym przeżyciem, dobrze mimo wszystko zdawać sobie sprawę, że nie jest to znowu schyłek świata skoro dzisiejsza technika dentystyczna może sprawnie temu problemowi sprostać.