Nim sięgniesz po kieliszek...

Nie ogarniam u co poniektórych ludzi tej potrzeby do spożywania ogromnych miar alkoholu tak by zalać się w truposza. Szkopuł ten sięga w dużej amplitudzie zwłaszcza mężczyzn, niemniej nie mało jest też i pań, przede wszystkim tych młodszych, jakie sięgają po alkohol w większych dozach. Jeśli to pragnienie zaimponowania znajomym to jest ono z gruntu pozorna. Bowiem czy właściwe jest wykańczanie sobie zdrowia wyłącznie po to żeby pokazać towarzystwu, które ma na kogokolwiek niekorzystny wpływ, iż potrafi się dotrzymać im kroku w taki głupi sposób?

Spostrzegam wszak, że wolno okazyjnie wypić kieliszek wina do obiadu albo wieczerzy, czy raz za jakiś okres czasu posiedzieć przy karafce wina (www.malwa.tychy.pl/2017/01/24/bogaty-swiat-wina/) z kumpelami na plotkach, po to wyłącznie by leciusieńko rozplątał się nam język lecz opilstwo dla samego picia to wizytówka naiwności i słabej osobowości. Zapijanie kłopotów i niepowodzeń nie wpłynie na to iż się one załagodzą tylko na to, że będziemy mieć rychło jeszcze następny problem z alkoholem. Podobnie bez sensu jest opijanie sukcesu, przecież starczy śladowa dawka czegoś mocniejszego.

pijany facetSpożywanie alkoholu w większych dawkach jest bez powątpiewania niekorzystne dla zdrowia, jednakże jeszcze znaczniejsze zniszczenie robi ono w duszy oraz życiu personalnym. Akurat nie tak ciężko uzależnić się rozpoczynając od jednego piwka dziennie. Niebawem stan ten się nasila i osoba taka sięga po coraz tęższe alkohole co odczuwa rzecz jasna potem rodzina podobnego jegomościa. Naturalnie alkohol jest dla ludzi, wszak trzeba potrafić z niego korzystać. Szereg osób ubóstwia sobie dogadzać wmawiając sobie, że w którykolwiek czas mają możliwość skończyć, do momentu kiedy nastaje ten moment kiedy będą usiłowali spróbować. Wówczas pokazuje się z całkowitą energią iż czyjaś odporna wola bynajmniej nie jest tak silna jak się wcześniej wydawało. Każdorazowo, którykolwiek kolejny kieliszek ma być owym ostatnim, tymczasem tak się nie dzieje.

Odpowiednio jest stronić od nazbyt powszechnych sposobności do wypicia oraz otoczenia, dla jakiego umiejętność i gotowość do opilstwa jest impulsem do chwały. Jaką chwałę da się doświadczać ze zrobienia z siebie obiektu szyderstw, zaś w końcu podpita osoba nie kontroluje się oraz robi multum szaleństw, jakich na trzeźwo by najprawdopodobniej nigdy nie zdziałała.